تبلیغات
*SUPER SABAKI KAI KAN DO *IRAN-TEHRAN - زندگینامه سوسای اویاما- بنیانگذار سبک های آزاد کاراته
*SUPER SABAKI KAI KAN DO *IRAN-TEHRAN
پایگاه قهرمانی تهران :خیابان پیروزی-میدان 13آبان-خیابان پرستار جنوبی-نبش کوچه خدابنده لو Entezamiclub.ir
درباره وبلاگ


پایگاه قهرمانی سبک سوپر ساباکی( باشگاه انتظامی) :خیابان پیروزی-میدان13آبان-خیابان پرستار-نبش کوچه خدابنده لو-(طبقه1 زیرزمین) 33053735
وبلاگ: www.EntezamiClub.ir
مهدی روح پرور 09392365796
-----------------------------
سامانه پیام کوتاه 500026661112
-----------------------------
باشگاه مرکزی (معراج گلها): شهرک غرب، بلوار فرحزادی،نبش 18 متری مطهری، بازار میوه،ساختمان میلاد، طبقه دوم زیر زمین، سالن شماره دو تلفن: 22066425 زیر نظر کانچو اکبر روح پرور

مدیر وبلاگ : مهدی روح پرور
نویسندگان

sosai 

سوسای اویاما Sosai Oyama سو سای اویاما ماسودا توسو موسس کیوکوشین کای کان دو 


شروع زود هنگام

ماسادا توسو اویاما در چوی - 1923 ژوئیه 27 ، در یک روستای نه چندان دور از Gunsan در کره جنوبی متولد شد. در سن نسبتا جوانی بود که به منچوری ، در جنوب چین فرستاده شده  ، در مزرعه ای بهمراه خواهرش زندگی می کرد. در سن نه سالگی، او شروع به تحصیل تکنیک چین جنوبی از Kempo دست از آقای یی بود که در آن زمان در مزرعه کارمی کرد. وقتی Oyama در سن 12سالگی به کره بازگشت ، او ادامه داد : آموزش خود را در کره Kempo.

در سال 1938 ، در سن 15 سالگی ، او را به ژاپن سفر کرد تا به عنوان خلبان به قطار ، به مانند قهرمان خود را از آن زمان ، کره خلبان اول می باشد. بقا بر خود در آن سن نشان داد که سخت تر از او ، به خصوص به عنوان یک کره در ژاپن فکر ، و آموزش خلبان سقوط کرد توسط ایستگاه فرعی.

Gichin فوناکوشی
او با این حال آموزش هنرهای رزمی ، همچنان از طریق شرکت در جودو و بوکس ، و یک روز او متوجه برخی از دانش آموزان در آموزش Okinawan کاراته. این علاقه او بسیار و او رفت تا در باشگاه از Gichin فوناکوشی Takushoku در دانشگاه ، جایی که او آموخته است آنچه امروز شناخته شده به عنوان صفحات CyberDojo خانه قطار.

پیشرفت آموزش او چنان بود که توسط سن هفده سالگی ، او در حال حاضر دن 2nd ، و در زمان او شاهنشاهی ارتش ژاپن در 20 وارد شد ، او دن چهارم شد. در این مرحله او نیز در زمان بهره جدی در جودو ، و پیشرفت او بود کمتر شگفت انگیز وجود دارد. در آن زمان او تا به حال ترک در آموزش جودو.

پس Nei چو
شکست ژاپن و هتک ابرو پس از آن از شغل تقریبا ثابت می شود بیش از حد برای Más Oyama ، که نزدیک به نومید شدند. خوشبختانه برای همه ما ، پس Nei چو آمد به عمر خود را در آن زمان. استاد بنابراین ، یکی دیگر از کره ای (از استان خود Oyama 's) زندگی در ژاپن ، یکی از مقامات در Goju ریو بالاترین در ژاپن در آن زمان بود. او برای هر دو خود را قدرت مادی و معنوی شهرت داشت. این او بود که تشویق Más Oyama به وقف زندگی خود را به راه رزمی. این او بود که پیشنهاد کرد که بیش از حد Oyama باید عقب نشینی و دور از بقیه جهان به مدت 3 سال در حالی که آموزش ذهن و بدن خود را.

کوه آموزش
وقتی او 23 ساله بود ، ملاقات کرد Más Oyama Eiji Yoshikawa ، نویسنده Musashi رمان ، که در زندگی و سوء استفاده از ژاپن سامورایی معروف ترین استوار بود. هر دو رمان و نویسنده کمک کرد تا آموزش در مورد ادامه مطلب همراه باشید Oyama سامورایی کد Bushido و آنچه در آن بوده است. در همان سال ، Oyama رفت و به کوه. Minobu در دوره ریاست چیبا ، که در آن Musashi سبک او Nito - ریو از swordfighting ایجاد شده بود. Oyama تصور می کردند که این امر می تواند محل مناسب برای شروع کردن rigors از آموزش او را برای خود برنامه ریزی شده بود. از جمله چیزهایی که او با او در زمان یک کپی از کتاب Yoshikawa بود. دانشجویی به نام Yashiro نیز با او وارد شدند.

تنهایی نسبی به شدت احساس می شد ، و بعد از 6 ماه ، Yashiro مخفیانه در طول شب فرار کردند. این شد حتی سخت تر Oyama ، که می خواستند بیش از هر زمان به بازگشت به تمدن. پس Nei چو نوشت به او گفت که باید اصلاح کردن ابرو به منظور رسیدن از اصرار ، خلاص شوید. همانا او می خواهم که هر کسی برای دیدن او که راه! این بیشتر در حال حرکت و سایر کلمات را متقاعد به ادامه Oyama ، و او برای تبدیل شدن به حل و فصل قدرتمند ترین کاراته کا ، در ژاپن است.

به زودی با این حال ، ضامن او اطلاع داد که او دیگر قادر به از او حمایت و به همین ترتیب ، پس از چهارده ماه ، او تا به حال برای پایان دادن به تنهایی خود.

چند ماه بعد ، در سال 1947 ، موفق به کسب Más Oyama بخش کاراته از اولین ژاپنی ملی هنرهای رزمی قهرمانی پس از جنگ جهانی دوم. با این حال ، او هنوز هم احساس خالی برای داشتن کامل نشده است سه سال از تنهایی. سپس او تصمیم گرفت تا زندگی خود را وقف به طور کامل به کاراته. بنابراین او آغاز دوباره ، این بار بر تن. Kiyozumi ، همچنین در دوره ریاست چیبا. این سایت که برای آن محیط معنوی نشاط بخشی را انتخاب کرد.

این بار آموزش خود متعصب بود -- ساعت 12 روز هر روز با روز استراحت نه ، ایستاده زیر (سرد) آبشار buffeting ، شکستن سنگ رودخانه با دست خود ، با استفاده از درختان به عنوان makiwara ، پریدن سرعت در حال رشد بیش از صدها گیاه کتان از هر زمان روز. هر روز نیز شامل یک دوره از مطالعه آثار کلاسیک باستان در هنرهای رزمی ، ذن ، و فلسفه.

پس از هجده ماه او فرود آمد به طور کامل از خود اعتماد به نفس ، و قادر به کنترل زندگی اش را. دیگر هرگز او می شود تا جامعه به شدت خود را در اطراف او تحت تاثیر قرار. (اگر چه آن است که احتمالا توان گفت که شرایط خود را نیز احتمالا هرگز دوباره به عنوان آسیب زا!)

بولز ، رقبا ، و Godhand
در سال 1950 ، Sosai (بنیانگذار) ادامه مطلب همراه باشید Oyama آغاز آزمایش (و نشان) قدرت خود را با مبارزه بهره گرفت. در مجموع ، او 52 مبارزه بهره گرفت ، سه تن از آن بلافاصله کشته شدند و 49 به حال شاخ آنها را با ضربات چاقو دست گرفته شده است. آن است که نمی توان گفت که همه آن بود که برای او آسان است. Oyama بود مایل به یادآوری است که اولین تلاش خود را فقط در گاو عصبانی منجر شده است. در سال 1957 ، در سن 34 ، نزدیک به او در مکزیک کشته شد هنگامی که یک گاو نر رو برخی از پشت خود و gored او. Oyama به نحوی موفق به جلو حرکت کردن و شکسته شدن شاخ بود. او بستری برای 6 ماه در حالی که او از زخم معمولا کشنده recoverd. امروز البته ، گروه های مدافع حقوق حیوانات که چیزی برای گفتن درباره این تظاهرات ، که با وجود این واقعیت است که حیوانات از قبل همه برای کشتار به مقصد.

در سال 1952 ، او ایالات متحده را برای یک سال سفر ، نشان دادن کاراته زندگی می کنند و خود را در televison ملی است. در طول سال های پس از آن ، او در تمام رقبا انجام گرفت ، منجر به دعوا با افراد مختلف 270. اکثریت قریب به اتفاق از این با یک پانچ شکست خوردند! هرگز مبارزه به طول انجامید بیش از سه دقیقه ، و بیشتر به ندرت بیش از چند ثانیه به طول انجامید. مبارزه با او اصل ساده بود -- اگر او از طریق به شما کردم ، که آن بود.

اگر او به شما ضربه ، شما را شکست. اگر شما مسدود پانچ دنده ، بازوی شما را شکسته یا جابجا شد. اگر شما را متوقف کند ، دنده خود را شکسته است. او به عنوان Godhand ، مظهر زندگی از رزمندگان ژاپنی 'ماکسیم Ichi geki ، Hissatsu یا" یک اعتصاب ، مرگ حتمی "شناخته شد. برای او ، این هدف واقعی از تکنیک در کاراته بود. علاقه داشتن به رفت و آمد ها و تکنیک های پیچیده بودند ثانویه (هر چند او نیز برای قدرت از سر خود را لگد شناخته می شد).

آن را در طول یکی از بازدیدکننده داشته است خود را به ایالات متحده بود که Más Oyama ملاقات ژاک Sandulescu ، بزرگ (190 سانتی متر و 190 کیلوگرم عضله) رومانیایی که گرفته شده است زندانی شده توسط ارتش سرخ بود در سن 16 سالگی ، و به ذغال سنگ معادن به عنوان کارگر برده به مدت دو سال. آنها به سرعت تبدیل شد دوستان و بنابراین برای بقیه عمر Oyama 'sباقی مانده است ، و ژاک هنوز قطار و به عنوان مشاور IKO (1) تا به امروز.

Oyama باشگاه
در سال 1953 ، ادامه مطلب همراه باشید Oyama باز اول خود را "گچساران" ، بسیاری چمن در Mejiro در توکیو. در سال 1956 ، باشگاه اولین واقعی بود در استودیوی باله پشت Rikkyo سابق دانشگاه ، باز 500 متر از محل باشگاه فعلی honbu ژاپنی (ستاد). با 1957 700 عضو شد وجود دارد ، با وجود نرخ بالای افت به علت خشونت از آموزش است.

 پزشکان از سبک های دیگر آمد برای آموزش در اینجا بیش از حد ، برای kumite jis - سن (مبارزه تماس کامل). یکی از استادان اصلی ، کنجی کاتو ، گفته است که آنها به کسانی که از سبک های دیگر ، مشاهده و اتخاذ هر روش که "خوب خواهد بود در یک مبارزه واقعی". این بود که چگونه کاراته Más Oyama 'sتبدیل شده است. او از تمام تکنیک های هنرهای رزمی در زمان ، و به خودش محدود به تنها کاراته.

Oyama اعضای باشگاه در زمان kumite خود را به طور جدی ، دیدن آن در درجه اول به عنوان هنر مبارزه ، به طوری که آنها انتظار می رود که ضربه و می شود رسید. با محدودیت های کمی ، حمله به سر مشترک بود ، معمولا با پاشنه کف دست و یا حوله پیچیده پنجه -. Grabs ، می اندازد ، و حمله به کشاله ران نیز رایج است. دور Kumite ادامه خواهد داد تا یک نفر با صدای بلند شکست خورده. صدمات رخ داده است به طور روزانه و رها کردن نرخ بالا بود (بیش از 90 ٪). آنها تا به حال هیچ رسمی انجام دهند جی آی عینک و هر چه آنها بود.

بابی لاو
در سال 1952 ، ادامه مطلب همراه باشید Oyama داد تظاهرات در هاوایی. جوان بابی لاو او را دیدم و توسط قدرت Oyama نشان حیرت زده کرد. این بود که نمی شد هر چند بابی لاو بی تجربه در هنرهای رزمی بود. هرچند که هنوز کاملا جوان ، دستاوردهای خود را تا به امروز بودند بسیار کمتر از کسانی که از Más Oyama خود نیست. پدر او استاد کونگ فو شده بودند ، و او در هر هنر مبارزه با او می تواند پیدا شرکت کرده بود. با 23 سال سن ، او yondan در جودو ، nidan در kempo ، شدن در آیکیدو ، و بسیار مورد توجه بوکسور سبک وزن.

هنوز مدت زیادی نبود قبل از بابی لاو تبدیل به اولین deshi کیوکوشین uchi یا "زندگی در دانشجو" از Más Oyama است. او روزانه با ادامه مطلب همراه باشید Oyama برای یک سال و نیم آموزش داده است. در نهایت ، زمان deshi uchi تبدیل شد "1000 روز برای شروع" # :. این deshi uchi معروف شد Wakajishi ، و یا "یانگ لاینز" از Más Oyama و تنها چند نفر از صدها نفر از متقاضیان در هر سال برای امتیاز از آموزش تمام وقت تحت کارشناسی ارشد انتخاب شدند.

در سال 1957 ، بابی لاو بازگشت به هاوایی برای باز کردن مدرسه برای اولین بار از Oyama در خارج از ژاپن است.

آغاز کیوکوشین
مرکز جهانی فعلی رسما در ماه ژوئن سال 1964 ، که در آن نام کیوکوشین ، به معنی "حقیقت نهایی" بود به تصویب رسید باز می شدند. در همان سال سازمان بین المللی کاراته (IKO) تاسیس شد. از آن پس ، کیوکوشین ادامه به گسترش در بیش از 120 کشور ، عضو و ثبت نام بیش از 10،000،000 و آن را یکی از بزرگترین سازمان های هنرهای رزمی در جهان است. در میان yudansha بهتر شناخته کیوکوشین (کمربند سیاه و سفید) هستند شان کانری (شدن افتخاری) ، Dolph Lundgren (sandan ، قهرمان سنگین وزن سابق استرالیا) ، و نلسون ماندلا رئیس جمهور آفریقای جنوبی (افتخاری hachidan) ، و اخیرا ، (ژوئن 1988) ، نخست وزیر استرالیا ، جان هوارد (godan افتخاری) که در کلاس باز کردن رسمی باشگاه کیوکوشین سیدنی اهدا شد.

پایان؟
 متاسفانه ، Sosai Oyama ادامه مطلب همراه باشید ، از Akiyoshi Matsui مسئول سازمان درگذشت. این است که بسیاری عواقب سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان کیوکوشین ، که هنوز در حال حل و فصل بود. در پایان ، نتیجه ممکن است به خوبی از انشعاب کیوکوشین می شود ، بسیار شبیه به Shotokan اکنون به نظر می رسد انجام داده اند ، با هر گروه ادعا می شود وارث واقعی یک و فقط از کیوکوشین Más Oyama 's، چه معنوی و یا حتی مالی. این حتی پیشنهاد شده است ، نه به طور کامل در شوخی ، توسط یک نویسنده در کیوکوشین استرالیا (هری راجرز) که شاید Oyama ایجاد آشفتگی در هدف ، زیرا او نمی خواست کیوکوشین بدون او زنده ماندن! این منطقی است با این حال مسلم است که تمام گروه های کیوکوشین ، بدون در نظر گرفتن بیعت نهایی خود ، هنوز هم حفظ استانداردهای تعیین شده توسط Más Oyama.

شاید پراکندگی کیوکوشین خواهد شد چیز خوبی ، از آنجا که در تمام خانواده ها خوب است ، برخی از کودکان در نهایت انجام خانه را ترک و شروع به خانواده خود را دارند. برخی از گروه متلاشی شدن باقی می ماند ممکن است مومن به اصول کیوکوشین ، مانند Hanshi استیو Arneil در بریتانیا بود در سال 1991. دیگران ، مانند بسیاری از Shigeru Oyama در ایالات متحده ، آن را گرفته به علاوه با در حال توسعه سبک خود را بر اساس کیوکوشین.

امروز ، IKO ، به رهبری Kancho Shokei Matsui ، سازمان کاراته بزرگترین در جهان با بیش از دوازده میلیون عضو در 135 کشور جهان است.

تاریخچه مختصر Oyama Más است
• 1923 ژوئیه 27 ، در جنوب کره متولد شد.
• یادگیری چینی مشت از Chakuriki در سرزمین منچوری. او 9 ساله بود.
• سال 1938 ، دانش آموز زیر Gichin استاد فوناکوشی از Shotokan کاراته می شود.
• سال 1946 ، وارد کوه برای آموزش.
• سال 1947 ، قهرمان کاراته ژاپن از همه کارهای مسابقه می شود.
• او مطالعات Goju - ریو کاراته گسترده تحت Gogen استاد یاماگوچی ، و می شود نایب رئیس در این سازمان ، نگه داشتن درجه 9 دن.
• سال 1948 ، وارد کوه به تنهایی برای 18 ماه از آموزش است.
• سال 1950 ، شروع به آموزش در برابر گاو زندگی می کنند ، زندگی در کنار دکان قصابی گاو. از 47 بولز ، 4 در لحظه کشته.
• سال 1952 ، امریکا برای بار مشاهده شده است دستورالعمل کاراته و تظاهرات در 32 مکان. تا 7 بار از مسابقات واقعی است.
• سال 1953 ، امریکا بار مشاهده شده است ، او در برابر یک گاو نر در شیکاگو ، جایی که او می شکند شاخ خود را با اعتصاب Shuto (دست چاقو) مبارزه می کند.
• سال 1955 ، می رود در سراسر جنوب امریکا و اروپا با Bepford داوی ، رئیس جمهور از کرایسلر Corp. او دعوا مخلوط متعدد منطبق است.
• سال 1956 ، شروع به کوچک Oyama باشگاه در استودیوی باله قدیمی است.
• سال 1957 ، مبارزه بر علیه گاو نر در مکزیکو سیتی.
• 1958 ژانویه منتشر می شود که بهترین فروشنده از 500،000 نسخه "کاراته چیست".
• سپتامبر ، توسط اف بی آی در واشنگتن دی سی برای دستورالعمل کاراته و تظاهرات دعوت شده است.
• ماه اکتبر ، توسط غرب نقطه آکادمی نظامی برای دستورالعمل کاراته و تظاهرات دعوت شده است.
• سال 1964 ، بوکس تایلندی چالش های کاراته ، که در آن Oyama باشگاه به تنهایی می پذیرد. 3 بازی 2 برنده خواهد بود.
• سال 1971 ، هر چند محبوب سری کتاب کمیک "کاراته Baka Ichidai ،" و فیلم "جهان قویترین کاراته" در سال 1975 ، نام خود را از کیوکوشین و تبدیل شدن به سراسر ژاپن شناخته شده است.
• سال 1975 ، helds کیوکوشین کای اول جهانی کاراته باز مسابقات.
• 1994 آوریل 26. می میرد از سرطان ریه در سن 70.
علاوه بر بالا توضیح داده شد ، او در جای دیگر بار مشاهده شده است تحقیق و fighing مسابقات واقعی در برابر هنرهای دیگر رزمی جهان است. کیوکوشین به عنوان بزرگترین سازمان کاراته ، او تا به دانش آموزان شماره 12،000،000 در 140 کشور در سراسر جهان. او همچنین برای شروع کامل تماس ، برهنه - بند انگشت سیستم مسابقات اشاره کرد.

منبع : http://wssko.mihanblog.com
نوع مطلب : تبلیغات، مطالب آموزشی سبک، بیوگرافی اساتید، 
برچسب ها :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به وب سایت سبک جهانی سوپر ساباکی (ایران - تهران) خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای *SUPER SABAKI KAI KAN DO *IRAN-TEHRAN محفوظ است